Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

29 września 2022
Tradycyjnie i w tym roku nasza szkoła włączyła się w ogólnoświatową akcję świętowania dziecięcej
21 września 2022
W tym roku szkolnym warsztaty mobilne odbyły się pod hasłem „Elektryka - czyli wszystko

Książki dobre na wszystko

Drodzy czytelnicy! Macie teraz niezwykłą okazję, by przeczytać wiele interesujących książek. Niestety - z wiadomych przyczyn - nie wypożyczycie ich w naszej szkolnej bibliotece. Zachęcamy Was jednak byście przejrzeli domowe biblioteczki i zasoby internetowe - tam na pewno znajdziecie coś dla siebie. Zapytajcie rodziców, może podsuną Wam książkę z ich szkolnych lat? A może skusicie się na prowadzenie dziennika czytelnika? Na jednej stronie powinno się znaleźć imię, nazwisko i klasa, a na odwrocie Wasz pomysł na notatki z przeczytanej książki (mogą to być informacje o bohaterach, miejscu akcji, najciekawszych przygodach). Możecie napisać też własną opinię o lekturze. Mamy nadzieję, że sami wymyślicie, jak złożyć Wasz dziennik w całość - można spiąć spinaczem, włożyć do skoroszytu itp. Do dziennika można dołączyć obrazki inspirowane lekturą, ciekawostki o autorze, opisy postaci, wywiady z bohaterami. Na pewno pomysłów Wam nie zabraknie. Czytajcie, piszcie i rysujcie, niech będzie ciekawie i kolorowo. A po powrocie do szkoły (obyw miarę szybkim) koniecznie przynieście je do biblioteki. Najbardziej kreatywne dzienniki nagrodzimy, a wszystkie znajdą się na wystawie. Życzymy Wam zdrowia i pasjonujących lektur! Czytajcie wiadomości na Librusie i czekajcie na nasze kolejne propozycje zabaw z książką.

 

Mamy dla Was listę bezpłatnych bibliotek internetowych: 

 

https://liblink.pl/wqjc1ftXDihttps://liblink.pl/IG4GWUt5vshttps://liblink.pl/1tedOILgMD  

 

https://liblink.pl/Tv3CWf1qQQ

 

https://liblink.pl/lzcARGxqTA

 

https://liblink.pl/g8UpcSUtdt

 

https://liblink.pl/3XQFeLNRzc

 

https://liblink.pl/TC66yHCglg

 

https://liblink.pl/FUvqYN78Hm

 

https://liblink.pl/Aov1vEHTeh

 

https://liblink.pl/E8mZ4PAsnn

 

Czytajcie, czytajcie i jeszcze raz czytajcie. Bo jak mawiał Umberto Eco:  Kto czyta, żyje podwójnie.Mamy nadzieję, że Rodzice także skorzystają z zasobów, które polecamy serdecznie WSZYSTKIM!!!Do zobaczenia w szkole i w szkolnej bibliotece  :)

 

Pozdrawiamy Was ciepło - Wasze Panie z biblioteki!

Teresa Nowak i Kamila Grzelczak

17 kwietnia 2020