Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

23 listopada 2020
Czasami szkolne ściany wydają się nam szare, nie zwracamy na nie uwagi. Gdyby można
23 listopada 2020
Zakończył się konkurs plastyczny dla klas 4-6 pod hasłem „Jesienny parasol”. Na pracach pojawiły

Łapanie jesieni w Szreniawie

W środę 26 września klasy IVa i IVd wybrały się na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, które w tym czasie organizowało  imprezę edukacyjną pt. „Jesień na wsi”. Głównym celem wielu warsztatów i  pokazów, w których brali udział uczniowie i nauczyciele, była edukacja w zakresie zbioru i omłotu roślin, a także przetwórstwa warzyw i owoców. Na pokazach nasi czwartoklasiści aktywnie uczestniczyli w zajęciach rolniczych, mogli wziąć do ręki cep, sito lub poruszać wialnią i młocarnią. Z dużym zainteresowaniem wszyscy przyglądali się domowym metodom suszenia owoców i grzybów, smażenia powideł czy kiszenia kapusty i ogórków. Na  uczestników wycieczki czekał bardzo smaczny  wiejski chlebek z gzikiem lub smalcem.

 

Udział w tych warsztatach i pokazach okazał się dla obu klas bardzo atrakcyjny i znacznie poszerzył ich wiedzę w zakresie historii gospodarstwa wiejskiego.

 

Halina Szlachta i  Elżbieta Stelmaszyk

02 października 2018