Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

15 lipca 2021
Zachęcamy do zapoznania się z wyprawkami do zerówek i klas pierwszych oraz wykazem podręczników
02 lipca 2021
W dniu 22 czerwca 2021r. odbył się turniej piłki ręcznej chłopców z rocznika 2008

Łapanie jesieni w Szreniawie

W środę 26 września klasy IVa i IVd wybrały się na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, które w tym czasie organizowało  imprezę edukacyjną pt. „Jesień na wsi”. Głównym celem wielu warsztatów i  pokazów, w których brali udział uczniowie i nauczyciele, była edukacja w zakresie zbioru i omłotu roślin, a także przetwórstwa warzyw i owoców. Na pokazach nasi czwartoklasiści aktywnie uczestniczyli w zajęciach rolniczych, mogli wziąć do ręki cep, sito lub poruszać wialnią i młocarnią. Z dużym zainteresowaniem wszyscy przyglądali się domowym metodom suszenia owoców i grzybów, smażenia powideł czy kiszenia kapusty i ogórków. Na  uczestników wycieczki czekał bardzo smaczny  wiejski chlebek z gzikiem lub smalcem.

 

Udział w tych warsztatach i pokazach okazał się dla obu klas bardzo atrakcyjny i znacznie poszerzył ich wiedzę w zakresie historii gospodarstwa wiejskiego.

 

Halina Szlachta i  Elżbieta Stelmaszyk

02 października 2018