05 września 2017
Lato w teatrze

Czy wiecie jak wyglądają dziecięce marzenia?

Mosinianie mogli odpowiedzieć sobie na to pytanie w dniach 28-29 sierpnia, oglądając bardzo emocjonujący spektakl, którego twórcami były dzieci i młodzież z naszej gminy. Całość poprzedziły warsztaty „Lato w teatrze” (odbywające się pod patronatem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie), które miały na celu pobudzenie wyobraźni i kreatywności dzieci oraz zrozumienie drugiego człowieka.

Finałem projektu było wspomniane wcześniej przedstawienie, całkowicie stworzone przez uczestników (zaczynając od scenografii, przez scenariusz i kostiumy, a na filmach kończąc). Dzieci pokazały nam, jak wygląda świat z ich perspektywy oraz wrażliwość opartą na prawdzie, szacunku, zrozumieniu i pomocy drugiemu człowieku.

Wszystkie działania oparte były o uniwersalne wartości zaczerpnięte z " Króla Maciusia Pierwszego" J. Korczaka oraz „Życia według Duni” R. Lagercrantz. W spektaklu aktorzy wykorzystali wiedzę z warsztatów, które odbywały się od 7 do 29 sierpnia 2017 r.

Cały projekt był realizowany pod okiem Doroty Lisiak – prezes stowarzyszenia Grupa Inicjatywna Baranówko, aktorki Grażyny Wydrowskiej, muzyka Michała Kowalonka, plastyk Magdaleny Albrecht - Walczak, artystki Krystyny Jasiczak, pani Ewy Brzychcy i mojej skromnej osoby. Przedsięwzięcie odbiło się głośnym echem w regionalnych mediach, za co bardzo dziękujemy.

Magdalena Niemczykiewicz- Rogacka