30 października 2019

Niedawno klasa 1b  udała się do Pałacu w Rogalinie na lekcję muzealną.  Dzieciom (oprócz opiekunów) towarzyszyli nasi goście - nauczyciele z Estonii, Portugalii i Włoch, odwiedzający naszą szkołę w ramach projektu Erasmus+ „UNIWERSALNY JĘZYK SZTUKI”. Spotkanie odbyło się w pałacowej galerii i dotyczyło sekretów barw. Pani przewodnik zapoznała pierwszoklasistów z terminami barw podstawowych i pochodnych oraz opowiedziała o tym, jakie jest znaczenie światła i cienia w tworzeniu obrazów. Przez cały czas dziewczynki i chłopcy mieli okazję oglądać zgromadzone w muzeum dzieła, ponieważ służyły ilustrowaniu wypowiedzi prowadzącej. Po tym teoretycznym wstępie nadszedł czas na działania praktyczne. W małych grupach dzieci bawiły się tuszami w barwach podstawowych, próbując „wyczarować” jak najwięcej nowych kolorów. Lekcja zakończyła się krótkim tańcem estońskim, którego uczniowie nauczyli się od jednego z naszych gości. Całości wrażeń dopełnił spacer po rogalińskim parku i podziwianie przepięknej złotej polskiej jesieni.

Lekcja muzealna „SEKRETY BARW” w ramach projektu  ERASMUS+