22 września 2022

15 września 2022 r. na poznańskim Golęcinie odbyły się Eliminacje Regionalne do Mistrzostw Polski w ramach programu – „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów w rocznikach 2011 i 2012, którzy walczyli w dwubojach – konkurencji biegowej i technicznej.

Z naszych reprezentantów najlepiej spisał się Wojciech Kwiatkowski z klasy V C, który wywalczył awans do Mistrzostw Polski w Warszawie. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i ciepły posiłek.

Młodych lekkoatletów wspierali medaliści Mistrzostw Świata i Europy, tj. Patryk Wykrota, Mateusz Siuda oraz Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, która na płycie stadionu na zakończenie wraz z uczestnikami zatańczyła „belgijkę”.

Skład naszej drużyny:

Zofia Demut V C, Gaja Woźniak V C, Emilia Paul V B, Gabriela Jakubczak V C, Maja Płócieniak V B, Natalia Kamińska V B, Julia Zielaskowska V C, Amelia Szulc V C, Adriana Borus V B, Emilia Rudzka V C, Barbara Potocka V C, Amanda Bulik V C, Kacper Anioła V C, Paweł Łuczka V C, Wiktoria Karaśkiewicz V A, Adam Chmielewski V C, Paweł Blumczyński V C, i Wojciech Kwiatkowski V C.

Gratulacje!

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie – eliminacje regionalne do Mistrzostw Polski w Dwuboju Lekkoatletycznym