Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 czerwca 2022
We wtorek 21 czerwca 2022r. odbył się po raz kolejny w naszej szkole Dzień
24 czerwca 2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie zaprasza uczniów i rodziców na uroczyste zakończenie

W dniach 26.06.2017-30.06.2017 w naszej szkole odbył się I turnus półkolonii letnich. Z oferty skorzystali uczniowie z klas 0 – IV. Opiekunami grupy były nauczycielki – Anna Ciążkowska i Alicja Plenzler.

Dzieci każdego dnia miały zapewnione liczne atrakcje w godzinach od 8.00 do 16.00 oraz posiłki w porze obiadowej. Codziennie odbywały się zajęcia stacjonarne w szkole, m.in. zajęcia integracyjne, tworzenie masek, projektowanie własnej koszulki, gry planszowe, gry i zabawy sportowe na boisku, a także na placu zabaw. Dzieci wzięły również udział w wycieczkach pieszych i wyjazdach.

Pierwszego dnia nasi uczniowie wraz z opiekunkami wybrali się do Nenufaru w Kościanie na program animacyjny “Z piratami dookoła świata”, który zakończył się ogniskiem i poczęstunkiem z lodami. Po zabawach na świeżym powietrzu przyszła kolej na szaleństwa w Nufriku – krytym placu zabaw z kolorowymi kulkami, torami przeszkód i wspinaczką.

Drugi dzień obfitował w leśną przygodę – rajd pieszy na Glinianki, wieżę widokową na Pożegowie, zabawę w podchody oraz gry i konkurencje sportowe na świeżym powietrzu.

Trzeciego dnia uczniowie świetnie bawili się w Poznaniu na kręgielni, a następnie relaksowali w kinie. Jedna grupa udała się na seans familijny „Autka 3”, natomiast druga na „Smerfy – poszukiwacze zaginionej wioski”.

W czwartek dzieci spędziły dzień pełen wrażeń na Jump Arenie w Poznaniu – parku rozrywki z trampolinami, a następnie udały się na posiłek do restauracji McDonalds.

W piątek grupa gościła w Mosińskim Ośrodku Kultury, gdzie wszyscy mieli okazję wysłuchać mosińskiej legendy, a potem pod okiem pracowników domu kultury szkicować historię legendy oraz projektować własne gry planszowe. Uczniowie obejrzeli także seans animowany pt. „W głowie się nie mieści” – bajkę, która w zabawny i wzruszający sposób tłumaczy ludzkie emocje i zachowania. Ostatni dzień półkolonii zakończył się konkurencjami na boisku wielofunkcyjnym i uroczystym wręczeniu dyplomów, medali oraz upominków.

 

LINK do fotorelacji znajduje się poniżej:
https://goo.gl/photos/vyKYtctyW6b4QQ6D6

Letnie półkolonie
10 lipca 2017