10 lipca 2017
Letnie półkolonie

W dniach 26.06.2017-30.06.2017 w naszej szkole odbył się I turnus półkolonii letnich. Z oferty skorzystali uczniowie z klas 0 – IV. Opiekunami grupy były nauczycielki – Anna Ciążkowska i Alicja Plenzler.

Dzieci każdego dnia miały zapewnione liczne atrakcje w godzinach od 8.00 do 16.00 oraz posiłki w porze obiadowej. Codziennie odbywały się zajęcia stacjonarne w szkole, m.in. zajęcia integracyjne, tworzenie masek, projektowanie własnej koszulki, gry planszowe, gry i zabawy sportowe na boisku, a także na placu zabaw. Dzieci wzięły również udział w wycieczkach pieszych i wyjazdach.

Pierwszego dnia nasi uczniowie wraz z opiekunkami wybrali się do Nenufaru w Kościanie na program animacyjny “Z piratami dookoła świata”, który zakończył się ogniskiem i poczęstunkiem z lodami. Po zabawach na świeżym powietrzu przyszła kolej na szaleństwa w Nufriku – krytym placu zabaw z kolorowymi kulkami, torami przeszkód i wspinaczką.

Drugi dzień obfitował w leśną przygodę – rajd pieszy na Glinianki, wieżę widokową na Pożegowie, zabawę w podchody oraz gry i konkurencje sportowe na świeżym powietrzu.

Trzeciego dnia uczniowie świetnie bawili się w Poznaniu na kręgielni, a następnie relaksowali w kinie. Jedna grupa udała się na seans familijny „Autka 3”, natomiast druga na „Smerfy – poszukiwacze zaginionej wioski”.

W czwartek dzieci spędziły dzień pełen wrażeń na Jump Arenie w Poznaniu – parku rozrywki z trampolinami, a następnie udały się na posiłek do restauracji McDonalds.

W piątek grupa gościła w Mosińskim Ośrodku Kultury, gdzie wszyscy mieli okazję wysłuchać mosińskiej legendy, a potem pod okiem pracowników domu kultury szkicować historię legendy oraz projektować własne gry planszowe. Uczniowie obejrzeli także seans animowany pt. „W głowie się nie mieści” – bajkę, która w zabawny i wzruszający sposób tłumaczy ludzkie emocje i zachowania. Ostatni dzień półkolonii zakończył się konkurencjami na boisku wielofunkcyjnym i uroczystym wręczeniu dyplomów, medali oraz upominków.

LINK do fotorelacji znajduje się poniżej: