25 marca 2018
Młodzieżowy Sejm Rzeczpospolitej Mosińskiej

Młodzieżowy Sejm Rzeczpospolitej Mosińskiej spotkał się po raz kolejny zaraz po feriach 27 lutego. Tym razem miejscem zbiórki była szkoła w Daszewicach, gdzie uczniowie mieli nie mało pracy. Najpierw odbyło się spotkanie z Panią Grażyną Wydrowską - aktorką i reżyserką, a następnie z Panią Joanną Nowaczyk oraz Panem Jackiem Szeszułą odnośnie gminnych obchodów 170. rocznicy proklamacji Rzeczypospolitej Mosińskiej, w które to obchody Młodzieżowy Sejm z pewnością się zaangażuje. Dopiero po spotkaniach doszło do części roboczej obrad sejmowych, na której omówiono bieżące postępy posłów nad przygotowywaniem projektów "ustaw". Jedne z najgoręcej dyskutowanych kwestii dotyczyły smogu w gminie Mosina oraz spraw związanych z bezpieczeństwem pieszych. Kolejne spotkanie zostało ustalone na koniec kwietnia.

Oskar Hajder