30 kwietnia 2020
Maj miesiącem profilaktyki

W trudnym czasie izolacji i zdalnej pracy, przy braku kontaktu z przyjaciółmi oraz ciągłym strachu o zdrowie,  stres towarzyszy nam niemal cały czas. W ramach naszej corocznej akcji „Maj miesiącem profilaktyki” szczególną uwagę chcemy zwrócić na sposoby poradzeniem sobie w tej trudnej dla wszystkich sytuacji. Napięcie, które wciąż nam towarzyszy, można w różnych sposób przekierować na pozytywne aspekty naszego życia. Można rozwijać pasje, starać się zrelaksować, trenować online czy bawić się z domownikami. Proponujemy zatem zabawę dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

 

nam filmiki, zdjęcia z tym jak Wy w Waszych „czterech ścianach” radzicie sobie, odstresowujecie się.

 

Na zachętę prezentujemy: 

 https://gopro.com/v/wEGB8WDQaQw8M

 

Zachęcamy Was do wspólnej zabawy na Facebooku – Maj miesiącem profilaktyki w SP1 Mosina. Tam będą również zamieszczane interaktywne zadania i ciekawostki oraz newsy. Zapraszamy również do zapoznania się z różnymi zabawami online – linki do quizów i zabaw, prezentacji, ankiet umieszczone będą na FB oraz w ogłoszeniach dziennika Librus. Karty pracy wysłane zostaną w wiadomościach.  Zdjęcia z wypełnionych kartami można wysyłać na adresy mailowe do pań pedagog i psycholog.

 

a.ciazkowska@sp1mosina.edu.pl

a.krol-mackowiak@sp1mosina.edu.pl

psycholog@sp1mosina.edu.pl

 

W kolejnych tygodniach maja czekają was również zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci, zdrowym stylem życia oraz profilaktyka zachowań ryzykownych.

 

Zachęcamy do wspólnej zabawy, czytanie ogłoszeń na Librusie oraz informacji na FB.