18 marca 2018
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

13 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. To święto matematyczne.  W naszej szkole z Liczbą Pi świętowały klasy starsze czyli siódme oraz gimnazjalne. W ramach zajęć z  matematyki klasy siódme zapoznały się z tą słynną liczbą. Na zajęciach z wychowawcą słuchając piosenek o liczbie Pi uczniowie tych klas tworzyli prace artystyczne tzw. Pi Skyline. Klasy drugie metodą projektu tworzyły prezentacje, plakaty związane z liczbą Pi.

Tego dnia w specjalnej kawiarence klasa 2a gimnazjum sprzedawała Pi-ciasta, czyli przepyszne ciacha najczęściej w kształcie koła lub liczby Pi, które przygotowały klasy starsze w ramach konkursu na najfajniejsze Pi-ciasto. Konkurs wygrała i zajęła I miejsce klasa 2a za wspaniały placek z wiśniami, makiem i kremem w kształcie liczby Pi. II miejsce zajęła klasa 7a za pięknie udekorowany tort.

Ciasta były sprzedawane w tajemniczej cenie: Pi – 14 groszy. Dochód ze sprzedaży Pi-ciast przeznaczyliśmy na potrzeby zaprzyjaźnionego hosPicjum.

Chyba teraz każdy pamięta, że liczba Pi równa jest w przybliżeniu 3,14.

Organizatorzy:

Hanna Lemańska, Małgorzata Michalak i Elżbieta Okoń