18 kwietnia 2018
Międzynarodowy Towarzyski Turniej Piłki Ręcznej

Dnia 6.04 2018r. w pięknej hali sportowej w Buku odbył się Międzynarodowy Towarzyski Turniej w Piłce Ręcznej Chłopców. Na zawody te zaproszenie otrzymała także drużyna piłkarzy ręcznych z naszej szkoły. W turnieju wzięły udział 4 drużyny: Handball Ulstrup – Dania, „Spartakus” Buk rocznik 2005, „Spartakus – Grunwald” – rocznik 2003 i młodsi oraz Jedynka Mosina.

Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, jednak nie o wynik chodziło, lecz o wspaniałą zabawę oraz możliwość sprawdzenia naszej drużyny z przeciwnikami o większych umiejętnościach. Dodatkowego „smaczku” dodawał występ drużyny z Danii.

W pierwszym meczu Jedynka Mosina wygrała ze swoimi rówieśnikami z Buku różnicą 4 bramek. W kolejnym meczu minimalnie ulegliśmy drużynie ich starszych kolegów 15 – 14 tracąc bramkę na 5 sekund przed zakończeniem meczu. Bezpośrednio po tym spotkaniu graliśmy z drużyną z Danii. Początkowo goście osiągnęli kilku bramkowa przewagę, lecz szybko została ona zniwelowana do 1 bramki. W końcówce jednak Duńczykom udało się odskoczyć na 2 bramki i mecz zakończył się wynikiem 15 – 13 dla Handball Ulstrup.

Podczas turnieju nasi zawodnicy wręczyli gościom z Danii okolicznościowe upominki.

Na turniej pojechali z nami także Pani Agnieszka Fajfer oraz Pan Tobys. Dzięki dużemu zaangażowaniu i perfekcyjnym opanowaniu języka angielskiego Pani Agnieszka w imieniu szkoły nawiązała kontakt z przedstawicielami duńskiej drużyny. Wyrazili oni chęć dalszej współpracy sportowej. W najbliższym czasie drogą e-mailową i telefoniczną zostaną uzgodnione dalsze warunki współpracy. Zabawa była wspaniała, a zdobyte doświadczenie zapewne zaprocentuje w przyszłości.

Naszą drużynę reprezentowali następujący zawodnicy: Jakub Leśniowski – kl. 5b, Hubert Florek, Jan Hermann, Filip Murawski, Antoni Nieckarz, Wojciech Tobys, Stanisław Walter, Oskar Wolny – kl. 6a, Jacek Fajfer – kl. 6b, Igor Nowak – kl. 6c, Mikołaj Grzywacz, Krzysztof Łuczka -  kl. 7a, Norbert Wojna – kl. 7b, Fajfer Wojciech – 2a G

Z sportowym pozdrowieniem,

Zbigiew Lisiecki