22 grudnia 2020

Mimo zdalnego nauczania cały czas realizujemy program Erasmus+ „Uniwersalny Język Sztuki”. Z okazji Bożego Narodzenia stworzyliśmy na platformie eTwinning projekt pt. Świąteczna Pocztówka Muzyczna. W jego ramach uczniowie z partnerskich szkół przygotowali materiały o swoich tradycjach bożonarodzeniowych. 21 grudnia 2020 r. przeprowadzono Międzynarodową Konferencję Skype z udziałem wszystkich szkół. Podczas spotkania on-line uczniowie opowiadali o tradycjach świątecznych. Odbyła się też premiera filmów nagranych na tą okazję: Włosi stworzyli podkład instrumentalny kolędy Silent Night, do którego Polacy zaśpiewali, Portugalczycy zatańczyli, a Estończycy przygotowali prace plastyczne. Złożono sobie też życzenia noworoczne. Całość była dużym wyzwaniem organizacyjnym i technicznym. Powstał też filmik pokonferencyjny, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy.

Międzynarodowa Konferencja Skype z partnerami
z Estonii, Portugalii i Włoch