09 marca 2021
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W dniu 21.02.2020 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole przez cały tydzień od 22 do 26 lutego uczniowie wykonywali różnego rodzaju zadania związane z polszczyzną. W poniedziałek pochylili się nad gwarą poznańską i stworzyli ciekawe krzyżówki, poznając tym samym nasz język gwarowy. We wtorek rozszyfrowywaliśmy związki frazeologiczne ukryte pod postacią piktogramów. Środa poświęcona była na zabawy z polskim alfabetem i tworzenie alfabetycznych chmur wyrazowych. W czwartek pracowaliśmy nad naszą dykcją nagrywając w programie Vocaroo łamańce językowe (to było chyba najtrudniejsze wyzwanie!). W piątek natomiast ukrywaliśmy tytułu ukochanych książek i lektur pod postacią emotikon.

Wszystkie prace, wykonane z wielkim sercem do języka polskiego, można obejrzeć w naszej prezentacji. Zapraszamy!