18 września 2018

Peter Reynolds napisał książkę pt. „Kropka”, która opowiada o Vashti -  małej, nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzy w swoje możliwości.  Swoją wartość odkrywa dzięki pewnej kropce i… zachwycie nauczycielki. Ta historia poruszyła świat i spontanicznie zrodziła ideę świętowania 15 września Międzynarodowego Dnia Kropki (ang. International Dot Day).

Kropkowym hasłem przewodnim są: kreatywność, odwaga i zabawa. I tak było też u nas w piątek 14 września! Kropki były wszędzie – na ubraniach, twarzach, rękach, na ścianach i na drzwiach. Uczniowie wraz z wychowawcami poznali wcześniej historię Vashti (https://www.youtube.com/watch?v=ILSyGSaMoEg).

Wszyscy włączyli się we wspólne świętowanie:

- zbieraliśmy marzenia do kropek i przyklejaliśmy do ścian,

- biblioteka szkolna otworzyła wspaniałą foto-kropko-budkę oraz zorganizowała specjalny konkurs z zakładkami w kropki w nagrodę,

- pisaliśmy opowiadania o losach kropki i tworzyliśmy kropkowe drzewo, na którym pisaliśmy miłe rzeczy o sobie (to fantastyczny pomysł p. A. Lech i klasy 5c),

- p. M. Kaźmierczak - Wróblewska ogłosiła konkurs na pixelowy (czyli kropkowy) rysunek.

Co jeszcze się działo? Pomysłowość nauczycieli i uczniów rozwijała się spontanicznie. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Nauczyciele Języków Obcych