19 marca 2019

Po raz kolejny w naszej szkole zostały zorganizowane obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. W tym roku uczniowie klas VII na lekcji matematyki dowiedzieli się, skąd wzięła się ta liczba i co ona oznacza. Następnie na zajęciach wychowawczych poznali rozwinięcie liczby pi oraz wykonali prace plastyczne pt: „Pi – skyline”. W czwartek 14 marca odbył się finał tego szczególnego dnia. Został rozstrzygnięty konkurs na Pi – ciasto, które można było kupić za jedyne 3,14zł. Uczniowie, których ciasta zostały wyróżnione, otrzymali jeden dzień "bez pytania i kartkówek” dla całej klasy. Kwota, która została zebrana ze sprzedaży ciast to 405,10 zł i zostanie przekazana na działalność zaprzyjaźnionego  HosPIcjum.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizację tego dnia. Podziękowania również dla uczennic z klasy 7a i 7c, które zajmowały się sprzedażą słodkości.

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi (π)