08 listopada 2023

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya. Dzień później szkolne korytarze opanowały bajkowe postacie. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Czytanie rozwija wyobraźnię, fantazję, pamięć, a także słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. W tym dniu każda z klas zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki, a klasy młodsze stworzyły bajkowy mural.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek