11 października 2024
Międzynarodowy program DESTINATION IMAGINATION już dostępny w naszej szkole!

Jednym z filarów pracy naszej szkoły jest rozwój interdyscyplinarności i kreatywności. Z tego powodu dwie przedstawicielki kadry pedagogicznej w dniach 5-6 października wzięły udział w szkoleniu dla trenerów kreatywności w ramach programu Destination Imagination, które odbyło się w Warszawie.

DI to niezwykły program edukacyjny, który rozwija kreatywność i umiejętności takie jak myślenie dywergencyjne, design thinking czy zarządzanie projektem. Program działa w ponad 30 krajach na całym świecie. Dzięki DI dzieci, młodzież i studenci mają okazję rozwijać się w wielu obszarach, budować zaufanie w grupie oraz prezentować efekty swojej pracy.

Dwa dni zajęć były po brzegi wypełnione różnego rodzaju pomysłami i metodami pracy z młodymi ludźmi, które chcemy wprowadzić w SP1 Mosina. Dlatego zachęcamy uczniów z klas 3-7 do udziału w warsztatach kreatywności, które odbywają się w piątkowe popołudnia. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt za pośrednictwem Librusa z paniami Alicją Plenzler lub Justyną Nojszewską.