10 października 2023

Od początku września uczniowie naszej szkoły realizują międzynarodowy projekt edukacyjny MEDIA LITERACY EXPLORERS wraz z partnerskimi szkołami z Chorwacji i Szwecji. Jest on poświęcony szeroko pojmowanej edukacji medialnej, a wśród omawianych zagadnień znalazły się m.in. media społecznościowe, reklamy, podcasty, prawa autorskie, fake newsy i korzystanie z materiałów prasowych. Główny zespół projektowy tworzą uczniowie z klas 8a i 8b uczęszczający na zajęcia dwujęzyczne.

W ramach działalności międzynarodowej powstała strona internetowa projektu na platformie TwinSpace, korzystamy także z Padleta oraz chatu w aplikacji WhatApp.

Edukacja medialna jest istotnym elementem edukacji na poziomie szkoły podstawowej, ponieważ pomaga uczniom lepiej zrozumieć świat mediów, przyczynia się do bezpieczniejszych zachowań w przestrzeni mediów cyfrowych, a dodatkowo wspiera rozwój osobisty oraz społeczny młodych ludzi.

Międzynarodowy projekt edukacyjny MEDIA LITERACY EXPLORERS