31 października 2019
Milion dzieci modli się na różańcu

W październikowy poranek, tym razem w salach lekcyjnych, włączyliśmy się w czternastą edycję modlitewnej akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Dla przypomnienia – jest to akcja, która rozpoczęła się w Wenezueli w 2005 roku. Na lekcji religii katechetka zaproponowała, aby dzieci z całego świata modliły się w tym samym czasie na różańcu, bo to właśnie święty Ojciec Pio mówił, że gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem. Matka Boża prosiła dzieci o modlitwę na różańcu między innymi w Lourdes, Fatimie i polskim Gietrzwałdzie. W historii Polski modlitwa różańcowa przyczyniła się do wielkich zwycięstw na przykład w bitwie pod Chocimiem, podczas obrony Wiednia przez Jana III Sobieskiego, czy w Cudzie nad Wisłą.

W tym roku w modlitwie wzięły udział klasy Ia, IIa, IIb i Va.