11 grudnia 2019
Mistrz Dobrych Manier

Pod takim hasłem dnia 9 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie odbył się konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy 7c: Łucja Czajka, Olga Daroszewska i Zofia Napierała. Uczestnicy konkursu zapoznali się z plakatami na temat kultury i zwyczajów wybranych krajów świata, które wykonali organizatorzy. Konkursowe zmagania obejmowały pisemny quiz, ustne odpowiedzi na pytania dotyczące szeroko rozumianej etykiety w prezentowanych krajach oraz udział w scenkach sytuacyjnych, w których uczniowie wykazywali się umiejętnością nakrywania do stołu oraz znajomością zasad komunikowania się z innymi osobami w różnych sytuacjach.

Reprezentanci naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni, zajmując I miejsce i zdobywając tytuł MISTRZÓW DOBRYCH MANIER. Dla uczestników i gości uczniowie Zespołu Szkół przygotowali słodki poczęstunek. Konkurs przekonał uczestników, że obowiązujące formy i zasady savoir-vivre są niezbędne, by uczynić nasze życie bardziej życzliwym i przyjaznym.