16 marca 2018
Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Zachód w Piłce Ręcznej Chłopców

We wtorek 13.03.2018r. w hali sportowej w Obornikach odbył się Finał Rejonu Poznań Teren Zachód w Piłce Ręcznej Chłopców (ćwierćfinały mistrzostw wojewódzkich). W turnieju wzięły udział reprezentacje 4 szkół z rejonu teren zachód. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym w wymiarze czasowym 2 x 10 min.

Reprezentanci Jedynki Mosina spisali się bardzo dobrze zajmując drugie miejsce i zdobywając srebrne medale. Na trzy rozegrane mecze zdecydowanie wygrali dwa: z drużyną SP Kamieniec 15:3 oraz z SP2 Nowy Tomyśl 13:4. Niestety trzeci mecz z drużyną SP4 z Obornik przegrali 9:14. Do kolejnego etapu rozgrywek – półfinału mistrzostw wojewódzkich – awansuje tylko jedna drużyna, którą jest SP4 z Obornik.

Na pocieszenie pozostaje fakt, że w meczu sparingowym pokonaliśmy SP4 z Obornik 26:22. W dniu turnieju lepszą dyspozycję pokazali nasi przeciwnicy z Obornik i to oni cieszyli się zwycięstwem w zawodach. Na duże słowa pochwały zasłużyli nasi uczniowie, którzy do końca walczyli o jak najlepszy rezultat i pokazali, że są drużyną o wielkim potencjale sportowym.

Tabela końcowa turnieju przedstawia się następująco:

1. Szkoła Podstawowa nr4 w Obornikach                 6 pkt.
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie                   4 pkt.
3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Tomyślu       2 pkt.
4. Szkoła Podstawowa w Kamieńcu                         0 pkt

Drużynę SP 1 Mosina reprezentowali następujący uczniowie: Jakub Leśniowski, Wojciech Żurawski – klasa 5b, Hubert Florek, Jan Hermann, Filip Murawski, Antoni Nieckarz, Wojciech Tobys, Oskar Wolny – klasa 6a, Roman Borisov, Jacek Fajfer, Paweł Pogonowski – klasa 6b, Igor Nowak – klasa 6c, Bartosz Wojciechowski – klasa 7c.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Zbigniew Lisiecki