30 stycznia 2018
Mistrzostwa Gminy Mosina w Piłce Koszykowej Chłopców

Dnia 11 stycznia 2018 roku w Daszewicach odbyły się Mistrzostwa Gminy Mosina w Piłce Koszykowej Chłopców, które rozegrane zostały w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: Szkoła Podstawowa w Krosinku, Szkoła Podstawowa w Daszewicach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie. Turniej przebiegał w miłej, sportowej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play i rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja naszej szkoły w pierwszym meczu ze szkołą w Krosinku uzyskała wynik 46:5, w drugim meczu z Daszewicami wygrała wynikiem 27:7, a w trzecim, ze szkołą nr 2 w Mosinie zwyciężyła wynikiem 16:12. Tym sposobem reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie uplasowała się na I miejscu, co dało jej awans do półfinału powiatu poznańskiego.

Skład drużyny:

Wojciech Fajfer II A, Tobiasz Trzeciak II A, Piotr Pogonowski II B, Paweł Cwojdziński II C, Filip Dudziak II C, Mikołaj Demut III A, Bartosz Leśniewicz III A, Filip Lisowski III A, Łukasz Szczepaniak III A, Przemysław Tobys III A, Jędrzej Włodarczak III A, Antoni Zienkiewicz III A.

Gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów !

Beata Gryza