07 października 2019

Dnia 23 września 2019 roku przy Szkole Podstawowej w Daszewicach, jak co roku, odbyły się Mistrzostwa Gminy Mosina w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na starcie zameldowały się prawie wszystkie reprezentacje pobliskich szkół, które w te piękne, słoneczne przedpołudnie zapragnęły zdobyć jak najwyższe miejsce i awansować do kolejnego etapu. Tak się złożyło, że prawie co roku dzieci z naszej szkoły były na najwyższym podium i dlatego była niemała presja na obronienie tego tytułu.

Już od pierwszych zmian nasi uczniowie byli w ścisłej czołówce, wykazując się niebywałym hartem ducha i ogromną wiarą w siły własne i swojej drużyny. Po trzech, czterech zmianach już było widać wyraźne prowadzenie naszych sztafet, co tylko zmotywowało pozostałych do jeszcze większego zaangażowania w walce o złoto.

Skład zwycięskiej drużyny dziewcząt: Marta Piotrowska IV A, Julia Żelazna V B, Lena Skalska V D, Aleksandra Kaczmarczyk VI A, Wiktoria Wośkowiak VI A, Roksana Deska VI B, Zuzanna Lulka VI B, Wiktoria Reszel VI B, Dominika Florek V A (rezerwa), Luiza Szlafka VI B (rezerwa).

Skład zwycięskiej drużyny chłopców: Mateusz Nowak IV B, Mikołaj Guźniczak V D, Filip Maciołek VI A, Kacper Zimowski VI A, Hubert Piotrowski VI C, Filip Podstawa VI C, Oliwier Borus VI D, Jakub Leśniowski VII C, Jakub Kleiber V C (rezerwa), Adam Żak V D (rezerwa).

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Mistrzostwa Gminy Mosina w Sztafetowych Biegach Przełajowych Igrzyska Dzieci