27 kwietnia 2022

22 kwietnia na pięknym stadionie lekkoatletycznym w Puszczykowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Mosina Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. Podczas tych zawodów każdy z sześciu zawodników danej drużyny brał udział w czterech konkurencjach:  biegu na 60m, skoku w dal ze strefy, rzutu piłeczką palantową na odległość,  biegu na 1000m.

Każda z konkurencji była punktowana, a następnie wszystkie punkty zliczane dawały wynik danego zawodnika. Na rezultat drużyny składało się pięć (z sześciu) najlepszych rezultatów osiągniętych przez zawodników tej drużyny. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi młodzi uczniowie, zdobywając trzecie miejsce (brązowe medale). Rezultat ten jest tym bardziej wartościowy, że osiągnęli go uczniowie, którzy także w przyszłym roku będą mogli reprezentować naszą szkołę w tych zawodach.

Reprezentacja szkoły:

Jankowiak Mateusz, kl. 5a, Gadomski Filip, kl. 5b, Poźniak Michał, Zimowski Ksawery, kl. 6a, Rybacki Oskar, Wojtyniak Oskar, kl. 6b.

Mistrzostwa gminy w czwórboju lekkoatletycznym chłopców