15 listopada 2022

W dniu 8 listopada w hali sportowej OSiR w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Futsalu w ramach Igrzysk Dzieci. W rozgrywkach brało udział 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. Uczniowie Jedynki trafili do grupy z drużynami z Rogalinka, Krosinka oraz Daszewic.

W rozgrywkach grupowych odnieśliśmy same zwycięstwa: 4:0 z Rogalinkiem, 6:0 z Krosinkiem, 2:0 z Daszewicami. W półfinale zmierzyliśmy się z drugą drużyną grupy „A” czyli SP2 z Mosiny. Niestety przegraliśmy ten mecz 2:3 i pozostała nam walka o 3 miejsce ponownie z drużyną z Daszewic. Tym razem w zespole zagrali zawodnicy, którzy najkrócej grali w całym turnieju. Lepsi okazali się uczniowie z Daszewic wygrywając 2:1 tym samym zajmując 3 miejsce w turnieju. Naszej drużynie pozostało miejsce 4.

Niestety jest to bardzo słaby wynik, najsłabszy od kilku lat. Pomimo występu w naszej drużynie bardzo dobrych zawodników reprezentujących m.in. barwy Lecha Poznań, Warty Poznań, Akademii Reissa oraz klubów mosińskich, nie przyniosło to odpowiednich wyników. Zbyt indywidualna gra naszych dobrze wyszkolonych piłkarzy nie zaowocowała dobrym wynikiem. Drużyna, która w ubiegłym roku była w Finale Mistrzostw Wielkopolski w rozgrywkach Tymbarku, w tym roku nie wyszła nawet z gminy. Głównymi powodami tak słabego rezultatu jest brak wspólnych treningów (brak frekwencji na zajęciach SKS), a co za tym idzie  zgrania drużyny, a także braku naszego czołowego strzelca Ksawerego Zimowskiego, który akurat przebywał na zgrupowaniu Reprezentacji Wielkopolski. W ubiegłym roku udział we wspólnych treningach, w ramach SKS oraz spora ilość sparingów odniosły pożądany skutek. W bieżącym roku tych elementów zabrakło. Szkoda tegorocznej porażki ponieważ jest to drużyna z bardzo dużym potencjałem.

Drużynę naszą reprezentowali następujący uczniowie:

Filip Paluch, Kacper Paluch – klasa 5a

Stanisław Borowski, Wojciech Kwiatkowski – klasa 5c