29 stycznia 2019

9 stycznia w szkole w Rogalinku odbył się finał Mistrzostw Gminy w Piłce Siatkowej Chłopców (Igrzyska Dzieci).

Piłka siatkowa jest obok piłki nożnej jest najpopularniejszą dyscypliną w naszej gminie. Na tym terenie działają 3 kluby sportowe, otrzymujące dotacje na szkolenie dzieci z zakresu piłki siatkowej. Rywalizacja zatem jest zawsze bardzo zacięta.

Naszą szkołę reprezentowali: Gulcz Samuel, Demut Jakub, Szymanowski Wojtek, Gużniczak Marcel, Piotrowski Hubert, Zawadowski Dawid, Leśniowski Jakub, Zimowski Kacper, Wolny Oskar, Żurawski Wojtek oraz Maciołek Filip.

Pierwszy mecz naszych chłopców to dość pewnie wygrane spotkanie 2-0 z siatkarzami z Krosna. Podobnie wysoko swoje spotkanie wygrali zawodnicy z Rogalinka.

Mecz miedzy siatkarzami z Rogalinka systematycznie trenującymi w Sekcji Piłki Siatkowej KOTWICY Rogalinek z naszymi chłopcami był bardzo zaciętym pojedynkiem o pierwsze miejsce w turnieju. Niestety obydwa sety przegraliśmy. Walka toczyła się o każdą piłkę, obydwa sety przegrane były na przewagę 2 punktów.

Na plus należy dodać, że nasza drużyna składała się z 10 siatkarzy, którzy za rok również będą mogli brać udział w tych zawodach, gdyż są oni rocznikowo młodsi. Turniej potraktowano zatem jako naukę i zbieranie doświadczeń na przyszłość. Gratulujemy chłopcom nawiązania walki ze starszymi i życzy sukcesów w kolejnych latach.

Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej Chłopców (Igrzyska Dzieci)