10 maja 2018
Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych

Poznań – Malta – 25.04.2017r. to dzień, w którym odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych. Wspaniały dzień dla uczniów reprezentujących naszą szkołę.

W zawodach tych Jedynkę reprezentowali następujący uczniowie: Sebastian Pewniak, Wojciech Żurawski, Jakub Leśniowski, Emilia Adamska, Amanda Spychała, Maria Małecka, Nadia Białkowska, Olga Daroszewska, Katarzyna Wiśniewska, Jacek Fajfer, Hubert Florek, Mateusz Jakubowski, Stanisław Walter, Oskar Wolny, Wojciech Malecha.

DZIEWCZĘTA JEDYNKI MOSINA MISTRZYNIAMI POWIATU

Wspaniały bieg wszystkich naszych dziewcząt na dystansie 1200m zaowocował zdobyciem PIERWSZEGO miejsca i awansem do Mistrzostw Wielkopolski.

JACEK FAJFER MISTRZEM POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Także chłopcy spisali się bardzo dobrze w tych zawodach. Bezapelacyjne i nie podlegające żadnym dyskusjom zwycięstwo odniósł Jacek Fajfer. Swój bieg wygrał z przewagą 20 metrów nad następnym zawodnikiem. Kilometry przebiegnięte na treningach, litry wylanego potu doprowadziły go do tak znakomitego rezultatu. Wspólnie z opiekunem Zbigniewem Lisieckim opracowali taktykę biegu, która w 100% się sprawdziła. Jacek będzie reprezentował naszą szkołę oraz powiat na zawodach wojewódzkich w Żerkowie.

Po zakończonej dekoracji miłym akcentem były gratulacje jakie otrzymali opiekunowie Pani Małgorzata Karwatka i Zbigniew Lisiecki nie tylko od nauczycieli innych szkół, ale także od byłego Mistrza Olimpijskiego Szymona Ziółkowskiego oraz Prezesa SZS Wielkopolska Zdzisława Urbańczyka.

Osobne gratulacje należą się rodzicom, którzy pozwalają swoim dzieciom na uczestniczenie w zawodach, dając im możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w wielu dziedzinach sportu. Biegi przełajowe to najbardziej dostępny rodzaj uprawiania sportu, pozwalający na obcowanie z przyrodą ucząc jednocześnie rywalizacji w duchu Fair Play.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Małgorzata Karwatka i Zbigniew Lisiecki