20 kwietnia 2018
Mistrzostwa Rejonu Poznań Zachód w Piłce Ręcznej Chłopców

Dnia 13.04.2018r. w Obornikach Wielkopolskich odbył się Finał Rejonu Poznań Teren Zachód w Piłce Ręcznej Chłopców, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju wzięły udział trzy najlepsze drużyny z rejonu. Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z naszej szkoły, którzy zajęli drugie miejsce, zdobywając tym samym srebrne medale.

Podobnie jak w rozgrywkach chłopców młodszych, najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 z Obornik, wygrywając wszystkie swoje mecze. Warto dodać, że chłopcy z tej szkoły w ubiegłym roku oraz w latach poprzednich zawsze zdobywali medale na Mistrzostwach Wojewódzkich.

W swoim drugim meczu Jedynka Mosina pokonała swoich rówieśników z Kamieńca 20 – 12, co dało im drugie miejsce w turnieju.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:

1m. Szkoła Podstawowa nr 4 w Obornikach Wlkp.           4 pkt.

2m. Szkoła Podstawowa nr1 w Mosinie                            2 pkt.

3m. Szkoła Podstawowa w Kamieńcu                                 0 pkt.

Na ten wspaniały sukces zapracowali następujący uczniowie: Mikołaj Grzywacz, Jędrzej Włodarczak, Wojciech Fajfer, Piotr Pogonowski, Tobiasz Trzeciak, Dawid Korcz, Przemysław Tobys, Krzysztof Łuczka, Bartosz Leśniewicz, Wojciech Bobkiewicz, Kacper Łukomski i Filip Lisowski.

W tym miejscu należy stwierdzić, że Mosińska Jedynka jest najlepszą szkołą w piłce ręcznej w powiecie. Na tytuł ten zasłużyli nie ponosząc żadnej porażki na tym etapie rozgrywek, zarówno w kategorii chłopców młodszych jak i starszych.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Zbigniew Lisiecki