12 czerwca 2018
Mistrzostwa Wielkopolski w Biegach Przełajowych

Kolejny wielki sukces na zawodach rangi Mistrzostw Wielkopolski odniósł uczeń klasy 6b JACEK FAJFER. W stawce ponad 100 uczestników zajął 1 miejsce wywalczając tym samym tytuł Mistrza Wielkopolski w Biegach Przełajowych.

Na bardzo dobrze przygotowanej trasie długości 1200 metrów w Żerkowie odbywała się rywalizacja drużynowa biegów przełajowych. W ramach tej rywalizacji była prowadzona także klasyfikacja indywidualna. Przed biegiem, podczas zapoznawania się z trasą, wspólnie z opiekunem Zbigniewem Lisieckim nakreślona została taktyka biegu Jacka. Trasa była bardzo zróżnicowana i wymagająca. Prawidłowy rozkład sił i perfekcyjne pod względem taktycznym przeprowadzony przez Jacka bieg doprowadził do wspaniałego sukcesu. Na 150 m przed metą Jacek zajmował 3 pozycję i wtedy nastąpił atak, którego nawet sprinterzy na krótkich dystansach by się nie powstydzili. Na 50 m przed metą wszystko było jasne. Doskonały finisz Jacka spowodował, że nie dał on żadnych szans swoim przeciwnikom i z przewagą 10 metrów wbiegł na metę jako pierwszy.

Warto dodać, że tym samym Jacek zdobył swój kolejny 7 złoty medal na zawodach rangi Mistrzostw Województwa (pozostałe sześć zdobył w czwórboju L-A w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej).