20 listopada 2018

Konkurs „Dobre maniery to nie przeżytek” zorganizowany w naszej szkole przez wychowawców świetlicy pozwolił młodym damom i dżentelmenom zmierzyć się z ważnymi zasadami savoir-vivre. W konkursowych zmaganiach wzięło udział  11 uczniów z klas VI i VII. Mimo że formy towarzyskie w dzisiejszym, pełnym pospiechu świecie, pokryły się nieco kurzem, nasi uczniowie doskonale dali sobie radę z pytaniami dotyczącymi podstawowych reguł dobrego wychowania, zasad zachowania przy stole, konsumowania wybranych potraw, symboliki sztućców oraz dostosowywania ubioru do okoliczności.

Mistrzami Dobrych Manier zostali:

Julia Gładysz – I miejsce

Olga Daroszewska – II miejsce

Łucja Czajka  – III miejsce

Agata Matuszczak – wyróżnienie

Marcin Mruk – wyróżnienie

Zofia Napierała – wyróżnienie

Gratulacje dla wygranych! Przy tej okazji warto podkreślić, że obowiązujące formy etykiety nie są celem samym w sobie, ale środkiem uczynienia naszego życia bardziej przyjaznym, życzliwym i zgodnym.

Anna Szczepkowska

Mistrzowie Dobrych Manier