19 grudnia 2018

11 grudnia znana z dobrych manier drużyna z klasy 8a: Amelia Mania, Aleksandra Szłapka i  Franciszek Niemczewski reprezentowała naszą szkołę w  międzyszkolnym konkursie savoir-vivre „ZOSTAŃ MISTRZEM DOBRYCH MANIER”, który został zorganizowany przez Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie.

Drużynie towarzyszyła grupa 5 uczniów kibicujących. Zmagania konkursowe poprzedziła prezentacja multimedialna, wprowadzająca w tematykę dobrych manier oraz zapoznanie się z plakatami na temat kultury i zwyczajów wybranych krajów Unii Europejskiej.  Konkurs obejmował pisemny quiz, autoprezentację uczestników oraz udział w scenkach sytuacyjnych, w których uczniowie wykazywali się znajomością nakrywania do stołu oraz znajomością zasad komunikowania się z innymi osobami w różnych sytuacjach.

Reprezentanci naszej szkoły okazali się znów bezkonkurencyjni, zajmując I miejsce i zdobywając tytuł  MISTRZ DOBRYCH MANIER.  Amelka, Ola i Franek znów wrócili z nagrodami. Dla uczestników i gości uczniowie Zespołu Szkół przygotowali ponadto słodkie niespodzianki.

Mistrzowie savoir-vivre