26 października 2021

Co roku nasza szkoła włącza się w Międzynarodowe Święto Muzyki, które przypada 1 października. Jego inicjatorem jest skrzypek i mecenas sztuki – Yehudi Menuhin. W tym roku szkolnym nagraliśmy muzyczny clip, na który składają się fragmenty nagrań naszych uzdolnionych uczniów. Przez kilka tygodni trwały przygotowania, ćwiczenia i próby. W projekt zaangażowali się uczniowie klas młodszych a w szczególności przedstawiciele klasy 3b, którzy jako jedyni uczą się gry  na dzwonkach chromatycznych. Klasy starsze zaprezentowały szerokie spektrum umiejętności muzycznych: grę na flecie prostym, flażolecie, pianinie i ukulele. Były piosenki, tańce i zabawy taneczne. Możemy usłyszeć solistów, duety a nawet całe klasy. Naszym celem była radość muzykowania, promocja talentów dzieci i rozwój umiejętności artystycznych. Mamy nadzieję, że osiągnęliśmy nasz cel. Serdecznie zapraszamy na naszego szkolnego Facebooka, aby zaczerpnąć radości  i posłuchać, jak utalentowani są uczniowie mosińskiej Jedynki. Nauczyciele i uczniowie dostali też zadanie, aby napisać, czym jest dla nich muzyka. Odpowiedzi na to pytanie poznamy w kolejnym numerze  naszej gazetki szkolnej.

Październik jest w tym roku wielkim świętem polskiej muzyki za sprawą XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. To wielkie wydarzenie artystyczne stało się dla nas pretekstem nie tylko do poznania historii konkursu, ale również postaci naszego wspaniałego kompozytora. Szkolne gazetki pełne są informacji, ciekawostek, zdjęć o Chopinie i konkursie. Zainteresowane osoby mogą zdobywać kolejne nutki, czyli szukać  odpowiedzi na pytania dotyczące konkursu i kompozytora, chętni uczniowie przygotowują prezentacje o kompozytorze, Polakach - zwycięzcach konkursów. Każdy tydzień przynosi nowe informacje i wydarzenia. Kulminacja nastąpi 23 października, kiedy dowiemy się, kto wygrał tegoroczny Konkurs Pianistyczny w Warszawie oraz kto zdobył najwięcej nutek w Mosińskiej Jedynce.

Muzyczny październik w Jedynce