05 października 2020

2 października 2020 r. w siedzibie telewizji Polsat odbył się III Kongres Rozwoju Systemu Edukacji. W tym roku jego hasło przewodnie brzmiało „Edukacja przyszłości + Przyszłość edukacji”. Ze względu na koronawirusa to niezwykłe wydarzenie było transmitowane na cały kraj za pośrednictwem platformy internetowej. Dla naszej szkoły cała inicjatywa miała dodatkowy niezwykle doniosły charakter, ponieważ otrzymaliśmy zaszczytny tytuł EDUINSPIRACJE – NAJLEPSZY PROJEKT EDUKACYJNY W PERSPEKTYWIE 2014-2020. Oznacza to, że nasz projekt Erasmus+ „Mózgi w szkole. Wiedza jest potęgą!” został uznany za najlepszy na przestrzeni ostatnich 7 lat w kategorii Edukacja Szkolna, która swoim zasięgiem obejmuje przedszkola, szkoły podstawowe, dawne gimnazja oraz licea ogólnokształcące. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że znaleźliśmy się w gronie takich instytucji jak Uniwersytet Warszawski czy Muzeum Warszawy, które otrzymały nagrodę w innych kategoriach konkursowych. Nagrody, tj. pamiątkową statuetkę, dyplom, a także drukarkę 3D, która zasili nasze zasoby pomocy edukacyjnych, odebrały koordynatorki zwycięskiego projektu - Agata Walter i Justyna Nojszewska.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z uroczystości wręczenia nagród, które można znaleźć TU. Nasza szkoła pojawia się ok. 3 minuty.

Nasz projekt Erasmus+ najlepszy w Polsce!!!