12 marca 2018
Niecodzienny gość w zerówce

Z jakich warstw jest zbudowany las, jakie mamy rodzaje drzew, co to jest park narodowy i jakie zwierzęta żyją w parku, to wszystko dowiedziały się dzieci z oddziału przedszkolnego od pana leśniczego, który jest tatą Wiktorii i odwiedził nas w szkole. Pan Kamil Karaśkiewicz przyniósł na zajęcia budkę lęgową dla ptaków, narzędzia które służą do pomiaru drzew, przykłady liści, korę oraz kawałek pnia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadania oraz z zaciekawieniem oglądały, zadając wiele pytań. Na koniec spotkania dzieci wręczyły naszemu gościowi laurki oraz kwiatek, a same otrzymały na pamiątkę spotkania magnes z logo Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dziękujemy za ciekawe zajęcia, mam nadzieję, że dzieci wiele zapamiętały z tego spotkania.

Małgorzata Czarnecka - Dudek