08 października 2018

W dniu 28 września popołudniu uczniowie klas 6a, 6b, 6c oraz uczniowie biorący udział w zajęciach w ramach programu Uczeń z pasją wyjechali do Poznania na Noc Naukowców. Noc Naukowców to międzynarodowa impreza odbywająca się tego samego dnia w całej Europie. Tej nocy naukowcy odchodzą od swoich poważnych projektów, by bawić się z publicznością i tworzyć obraz naukowca nowej ery. Stają się aktorami, showmanami, przewodnikami po laboratoriach.

W tym roku wybraliśmy Politechnikę Poznańską. Uczniowie mogli obejrzeć pracę robotów, wziąć udział w specjalnie przygotowanych wykładach i poczuć się jak prawdziwi studenci. Może kiedyś będą tam studiować? Życzymy im tego z całego serca!

Agnieszka Kostusiak. Magdalena Niemczykiewicz – Rogacka, Błażej Lewandowski, Ewa Solarska

Noc Naukowców na Politechnice Poznańskiej