16 listopada 2017
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Jak co roku nasza szkoła obchodziła hucznie Narodowe Święto Niepodległości. Myślą przewodnią były dla nas pieśni patriotyczne z Hymnem Polski na czele, którego 220 rocznica powstania przypada w 2017 roku.

W prace zaangażowani byli wszyscy uczniowie klas 4-7 i gimnazjum. W salach wykonywali zadania z różnych dziedzin (od języka polskiego i historii po fizykę), nawiązujące do tematu obchodów. Zdobywali i powtarzali wiedzę na temat pieśni narodowych, którą potem mogli zweryfikować rozwiązując grę w programie Kahoot. W tym dniu komórki i korzystanie z nich było całkowicie dozwolone, a nawet niezbędne. Miłym przerywnikiem okazało się wykonywanie prac plastycznych, nawiązujących tematycznie do symboli narodowych i postaci związanych z Hymnem Polski. Zrobionymi chorągiewkami uczniowie dzielili się z kolegami z klas młodszych.

Dla podkreślenia wagi obchodów 99. rocznicy urodzin naszej Ojczyzny, na wszystkich czekały słodkości upieczone przez chętnych uczniów i ich rodziców.

Imprezę zakończyło wspólne podsumowanie w stołówce. Kilka słów wygłosiła Pani Dyrektor, a uczniowie wraz z gronem pedagogicznym odśpiewali hymn ,,Mazurek Dąbrowskiego".