16 listopada 2021

Tematem przewodnim naszego świętowania były ,,Wielkopolskie drogi do niepodległości”. Pochyliliśmy się nad postaciami wybitnych Wielkopolan XIX wieku, aby przybliżyć ich zasługi dla naszego regionu i wkład w zachowanie polskości. Uczniowie zbierali informacje dotyczące przydzielonej postaci, opracowywali je w formie plakatów, mapy myśli, osi czasu, notatki biograficznej oraz Kahoota (klasy 7-8). Potem sprawdzali zdobytą wiedzę rozwiązując zadania. Przygotowane prace zawisły w salach na tablicach, a notatki na przygotowanej wspólnie gazetce. Kulminacyjnym momentem szkolnych obchodów Święta niepodległości było wspólne odśpiewanie hymnu o godzinie 11.11.  To było niesamowite przeżycie - uczniowie i nauczyciele stanęli na piętrach pod salami. Po korytarzach poniósł się echem odśpiewany ,,Mazurek Dąbrowskiego”… Mam nadzieję, że dzięki wspólnej pracy poznani Wielkopolanie przestaną być dla naszych uczniów nieznanymi patronami poznańskich i mosińskich ulic.

Obchody Święta Niepodległości