11 listopada 2022

W grudniu 2022 roku minęło 90 lat od złamania przez polskich kryptologów kodu maszyny szyfrującej Enigma. Zadania wykonywane przez uczniów przybliżały im postacie i wydarzenia z tym związane. W szkole zostało stworzone 24 stanowiska, na których młodzież musiała korzystać z różnych szyfrów, szyfrować lub odczytywać wiadomość, stworzyć własną maszynę szyfrującą, a także wykazać się znajomością zasad pierwszej pomocy. Pamiątka mogło być grupowe zdjęcie wykonane przy pomocy Green Screena z tłem nawiązującym do obchodzonego święta.Najbardziej pasjonujące było spotkanie z panem Piotrem Ozimą, który przebrany za kryptologa z lat 30-tych prezentował uczniom mini Enigmę i objaśniał zasady jej działania. Wszystkie grupy, które wykonały odpowiednia liczbę zadań, otrzymały nagrody.Imprezę zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu o godzinie 11.11.

Obchody Święta Niepodległości