12 czerwca 2019
Obóz sportowy

W dniach 3-7 czerwca odbył się kolejny już obóz sportowy w ramach Zielonej Szkoły, którego organizatorem były: Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Mosińska Jedynka”.

Pierwszy taki wyjazd miał miejsce w 2004 r., a więc wtedy, gdy rodzili się obecni jego uczestnicy, uczniowie klas ósmych.

W obozie uczestniczyło 37 uczniów naszej szkoły. Była to nagroda za godziny spędzone na treningach oraz zawodach sportowych. Od wielu już lat nasza szkoła zajmuje czołowe miejsce w klasyfikacji sportowej powiatu poznańskiego. Dziewczętom i chłopcom nagroda się zatem należy.

Czas spędzony na obozie to w przypadku dziewcząt taniec i aerobik oraz LA, a chłopcy zajmowali się przede wszystkim grami zespołowymi – w szczególności piłką siatkową oraz podobnie jak dziewczęta LA.