04 października 2019

Zawodnicy klubu piłki ręcznej IDMAR Jedynka w dniach 20 - 22 września brali udział w Ogólnopolskim Turnieju "Spartakus Cup". Był to kolejny etap przygotowań do rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Młodzików.


Osłabieni brakiem kilku zawodników, w okrojonym składzie, mosińscy zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Zajęcie 6 miejsca w tym turnieju to rezultat lepszy niż w ubiegłym roku. Nie wynik jednak jest najistotniejszy, a możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z drużynami z różnych rejonów Polski m.in. z Zielonej Góry, Szczecina, Koszalina, Świebodzina, Świdnicy oraz z drużynami, które będą rywalizować z nami w rozgrywkach wojewódzkich: Wągrowca, Gniezna i Buku. Turniej dał sporo materiału do dalszego treningu.

 

Mieliśmy także miłe akcenty indywidualne. Królem Strzelców został Jacek Fajfer, który zdecydowanie wygrał tę klasyfikację, mając średnią 10,8 bramki na mecz. Najlepszym zawodnikiem w drużynie poza Jackiem został wybrany nasz bramkarz Wojtek Tobys. Turniej był bardzo dobrym przetarciem dla naszych zawodników przed meczami ligowymi, które rozpoczynają się 22 października. W meczu otwarcia zmierzymy się ze Spartą Oborniki we własnej hali. Już dzisiaj zapraszamy kibiców na nasze mecze.

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej „Spartakus Cup 2019”