22 marca 2022
Olimpiada Języka Angielskiego dla Juniorów
- awans do finału ogólnopolskiego!

Olimpiada Języka Angielskiego dla Juniorów to konkurs organizowany przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu, który skupia młodych miłośników języka angielskiego z całej Polski. Naszą szkołę w tym roku reprezentuje Mikołaj Roszkowski, uczeń dwujęzycznej klasy 8D. Konkurs ma charakter wieloetapowy i wymaga od uczestników doskonałej znajomości słownictwa, gramatyki, wiedzy o krajach anglojęzycznych i biegłej sprawności komunikacyjnej. Mikołajowi udało się spełnić te niezwykle wysokie wymagania, choć wyzwanie nie należało do najłatwiejszych. Po etapie szkolnym, który składał się z dwóch testów, Mikołaj przeszedł do etapu II. Najpierw musiał rozwiązać test, którego wynik (minimum 75% punktów) kwalifikował do następnej części, czyli nagrania filmu prezentującego wyniki projektu związanego z zagadnieniem, czy współczesny świat wciąż można postrzegać jako dobry. Po tym wyzwaniu Mikołaj miał rozmowę z komisją konkursową, w czasie której musiał wykazać się wiedzą na tematy związane z kulturą i historią Wielkiej Brytanii, USA oraz szeroko pojmowanej historii świata. Z dumą zatem komunikujemy, że wszystkie te wyzwania zrealizował na bardzo wysokim poziomie i awansował do ogólnopolskiego finału tego konkursu! Co więcej - ze względu na wysokie umiejętności komunikacyjne i poziom prezentowanej wiedzy - został zwolniony z części ustnej tego etapu. Gratulujemy mu serdecznie i trzymamy mocno kciuki na finałowym etapie językowych zmagań.