13 grudnia 2019

4 grudnia 2019 roku na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie odbyła się druga Olimpiada Mikołajkowa dla klas 0 – III Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 dzieci, które rywalizowały indywidualnie w czterech konkurencjach, tj. trójskoku obunóż z miejsca, rzucie piłką lekarską 1kg, rzucie vortexem i w biegu na czas po torze przeszkód. Jak przystało na tego typu imprezach, przed rozpoczęciem konkurencji uczestnicy musieli najpierw porządnie rozgrzać się przed wysiłkiem. Przy odpowiedniej oprawie muzycznej rozgrzewkę poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego wraz z pomocnikami (uczennice klas IV-VII). Po dekoracji najlepszych zawodników, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie medale za udział w imprezie.

Olimpiada Mikołajkowa