06 grudnia 2017
Olimpiada Sportowa
Uczniów z klas I-III SP

W dniu 5.12.2017r. o godzinie 9:30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Daszewicach odbył się półfinał Olimpiady Sportowej dla klas I-III. W imprezie tej wzięły udział reprezentacje 4 szkół z naszej gminy.

Zawody składały się z 9 konkurencji sprawnościowych, z których każda była punktowana w skali od 1 do 4 pkt. Każda z drużyn odpowiadała także na dwa pytania dotyczące Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Za prawidłową odpowiedź na pytanie można było zdobyć 2 pkt. Podopieczni Pani Elżbiety Stelmaszyk oraz Zbigniewa Lisieckiego spisali się doskonale, bezapelacyjnie zajmując pierwsze miejsce i zdobywając 36 punktów na 40 możliwych. Ich dominacja nawet przez moment nie była zagrożona. Doskonałe przygotowanie treningowe przyniosło wymowny skutek.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

1m. Szkoła Podstawowa nr1 w Mosinie     36 pkt.

2m. Szkoła Podstawowa w Daszewicach      27,5 pkt.

3m. Szkoła Podstawowa w Rogalinie            22 pkt.

4m. Szkoła Podstawowa w Krośnie              20 pkt.

Duże podziękowania należą się rodzicom, którzy licznie przybyli do Daszewic aby dopingować naszą drużynę. Czekamy teraz na Finał Olimpiady, który ma się odbyć w przyszłym tygodniu również w gościnnej Szkole Podstawowej w Daszewicach.

Przy tej okazji należą się duże słowa pochwały dla organizatorów imprezy SP Daszewice oraz OSiR w Mosinie, którzy bardzo sprawnie i bez żadnych komplikacji przeprowadzili wspaniałe zawody.

Ze sportowym pozdrowieniem:  Elżbieta Stelmaszyk i Zbigniew Lisiecki.