25 marca 2018
Ortograficzne potyczki

W piątek 9 marca br. tradycyjnie w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Rogalinku został przeprowadzony etap gminny XVII Powiatowego Konkursu " ORTOGRAFICZNE POTYCZKI". Pomysłodawca, Szkoła Podstawowa w Koziegłowach, adresuje go do uczniów klas szóstych, dla których rodzima ortografia nie ma zbyt wielu tajemnic.

Etap gminny poprzedza zawsze etap szkolny. Na początku stycznia chętni uczniowie pisali konkursowe dyktando. Po jego ocenie został wyłoniony zespół złożony z trzech uczennic:

1. Aleksandry Szklarz kl. VIa

2. Igi Katulskiej kl. VIc

3. Martyny Neumann kl. VIc

Podczas piątkowych zmagań w Rogalinku spotkało się 8 zespołów reprezentujących szkoły naszej gminy. Każdy uczeń samodzielnie wypełniał przygotowany test ortograficzny, złożony z 5 zadań. Poziom trudności w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, był wysoki, stąd piszący udzielili mniej odpowiedzi poprawnych. Suma uzyskanych punktów indywidualnie składała się na końcowy wynik. Zespół naszej szkoły plasuje się od kilku lat w czołówce i tym razem przypadło nam wysokie III miejsce.

Gratulujemy!

Dorota Szczepaniak