19 marca 2018
Półfinał Powiatu Poznańskiego w Koszykówce Dziewcząt

Półfinał zawodów powiatu poznańskiego w koszykówce dziewcząt odbył się dnia 1 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Swarzędzu. W zawodach wzięło udział 5 zespołów: gospodarze – SP Swarzędz, SP 1 Mosina, SP Suchy Las, SP Puszczykowo i SP Komorniki, natomiast drużyna SP Czerwonak nie uczestniczyła w zawodach z powodu nieobecności. Mecze odbywały się systemem każdy z każdym, który wyłonił zwycięzców. Nasza szkolna drużyna dziewcząt wygrała trzy mecze, a jeden przegrała z zespołem ze Swarzędza i w efekcie zajęła drugie miejsce. Dwa najlepsze zespoły – SP Swarzędz i SP 1 Mosina uzyskały awans do finału zawodów powiatu poznańskiego w koszykówce dziewcząt, który odbędzie się 12 marca 2018 roku.

Po zakończeniu półfinału zawodów, tabela prezentowała się następująco:

1 miejsce – SP Swarzędz, 2 miejsce – SP 1 Mosina, 3 miejsce – SP Komorniki

Naszą drużynę tworzyły dziewczęta z gimnazjum:

Klasa III A: Ambroziak Natalia, Arning Paulina, Dłużewska Anna, Maćkowiak Wiktoria, Madej Martyna, Napierałą Zuzanna,

Klasa II A: Pawlaczyk Zuzanna, Siewierska Matylda,

Klasa II B: Lubczyńska Klaudia, Walkowiak Klaudia,