04 lutego 2021

29 stycznia 2021 r. odbyło się w naszej szkole pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość dla pierwszoklasistów jest organizowana tradycyjnie co roku, a jej celem jest zachęcenie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, co znacząco wpływa na rozwijanie u nich umiejętności czytania.

Najpierw dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania oraz dowiedziały się, jak należy dbać o  książki. Po tym wprowadzeniu złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki i korzystać z ich mądrości. Następnie znakomicie poradziły sobie z odgadywaniem bajkowych zagadek i mogli zostać pasowani na czytelnika przez panią bibliotekarkę. Nasi nowi czytelnicy otrzymali kolorowe zakładki oraz dyplomy. Na zakończenie uczniowie mogli wypożyczyć interesującą dla siebie książkę.