01 marca 2023

23 i 24 lutego 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie uczniów do samodzielnego czytania i korzystania z biblioteki.

Na początku spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki oraz zapoznali się z zasadami wypożyczania. Po tym wprowadzeniu odpowiedziały na wiele zagadek bajkowych, z którymi świetnie sobie poradziły. W dalszej kolejności złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki i korzystać z ich mądrości.

Następnie zostali pasowani przez panią bibliotekarkę na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe książki i dyplomy na pamiątkę tej uroczystości.