16 października 2019

W czwartek 10 października o godzinie 17.00 w stołówce szkolnej miało miejsce niezwykle podniosłe wydarzenie – dzieci z klasy 1a, 1b i 1c stały się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności uczniowskiej! Zanim jednak to nastąpiło, nasi pierwszoklasiści gorąco dopingowani przez swoich Rodziców, wzięli udział w Turnieju Wiedzy i Umiejętności poprowadzonym przez troje starszych kolegów z klasy 5c. Dzieci wykazały się znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, umiejętnością głoskowania, logicznym myśleniem w odgadywaniu zagadek, a nawet zasadami regulaminu szkolnego! Wszystkiemu temu podołały z pieśnią (a właściwie kilkoma piosenkami) na ustach i tanecznym krokiem (klasa 1b wykonała taniec do piosenki „Fruzia w szkole”). Dostojnej Komisji - Dyrekcji w pełnym składzie - nie pozostało nic innego, jak tylko przyjąć uroczyste ślubowanie i pasować wszystkich na Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie. Wszyscy życzy im tylko pogodnych dni w szkole i trzymamy za nich kciuki!

Pasowanie Pierwszoklasistów