14 października 2020

Uczniowie klas pierwszych pod czujnym okiem swoich wychowawców w zasadzie od początku roku szkolnego przygotowywali się do tego uroczystego wydarzenia - uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, a także wytrwale ćwiczyli podczas prób.

9 października nadszedł ten długo wyczekiwany dzień. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści wkroczyli na scenę, aby zaprezentować to, czego nauczyli się do tej pory. Każdy z wychowawców powitał gorąco zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, a szczególnie swoich najmłodszych uczniów. Kosmiczna przygoda, pięknie zaśpiewane piosenki czy aktorskie wykonywanie scenek z życia szkoły były dowodem, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej.

W uroczystej atmosferze uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi uczniami, szanować swoją ojczyznę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Ewa Agnieszka  Szymańska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" – mówiła, dotykając ołówkiem niczym czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych.

Po akcie ślubowania uczniowie wraz ze swoimi rodzicami mogli wspólnie świętować oficjalne przyjęcie do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie. Ten dzień z całą pewnością na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Pasowanie pierwszoklasistów