24 lutego 2021

Zainspirowani Listem Apostolskim papieża Franciszka Patris Corde – ojcowskim sercem rozpoczęliśmy drugi semestr od zagłębienia się w treść dokumentu. Ojciec święty wyznaczył obecny rok liturgiczny Rokiem Świętego Józefa. Papież zachęca nas, abyśmy w świętym Józefie odnaleźli orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych”.

Na podstawie Ewangelii uczniowie zapoznali się z sylwetką świętego Józefa oraz jego rolą w świętej rodzinie. Odświeżyliśmy znane nam fakty, iż prawdziwym Ojcem Pana Jezusa jest Bóg, a święty Józef był Jego wzorowym opiekunem. Przypomnieliśmy również, że patron mężczyzn i ludzi pracy ma swoje miejsce w kalendarzu liturgicznym. W bieżącym roku każdy dziewiętnasty dzień miesiąca jest Jemu szczególnie poświęcony.

W ramach katechezy każde dziecko wykonało pamiątkowy obrazek ze strażnikiem naszych rodzin. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu chętnych uczniów wraz z rodzicami powstały piękne obrazy przedstawiające naszego patrona, jak również jeden z jego atrybutów białe lilie.

Przepiękne prac plastyczne możemy oglądać na wystawie w szkole.

Patris Corde – ojcowskim sercem