08 czerwca 2022

Dnia 31 maja klasy 5a i 5b wybrały się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. W wyjeździe wzięło udział 38 uczniów i 3 nauczycieli. Wycieczka zaczęła się od gry miejskiej z naszym cudownym  i pomysłowym przewodnikiem szlakiem słynnych wrocławskich krasnali. Wspólne poszukiwanie i odkrywanie wrocławskich skrzatów na Starówce oraz zwiedzanie Wrocławia w formie zabawy  spodobało się każdemu uczniowi i rozbudziło nasz apetyt na więcej przygód.

Następnie zwiedziliśmy nowe miejsce na turystycznej mapie Wrocławia - Muzeum Iluzji, które ma do zaoferowania zaskakujące eksponaty i wyjątkową przygodę z fizyką. Chwilę czasu dla siebie klasy spędziły na starówce miejskiej, z której udaliśmy się na pokaz fontanny multimedialnej „Światło i dźwięk - muzyka nowoczesna”.

W drugim dniu wycieczki udaliśmy się na spacer po Ogrodzie Japońskim, który jest główną atrakcją na terenie Parku Szczytnickiego. Ogród ten powstał w 1913 roku jako jedna z ekspozycji Wystawy Sztuki Ogrodowej odbywającej się w ramach Wystawy Stulecia. Z tamtego okresu pozostał ogólny zarys ogrodu ze stawem, układem strumieni oraz ciekawą dendroflorą. Atrakcją ogrodu są dwie kaskady wodne: „żeńska” (ONNA-DAKI) i „męska” (OTOKO-DAKI). Malownicze strumienie wodne rzeźbią pagórkowaty teren. Liczne drewniane budowle wraz z oryginalnymi japońskimi latarniami i misami nadają całości bardzo orientalny charakter. Uwagę przyciągają również unikatowe formy bonsai oraz piękne czerwonolistne klony japońskie. Ten urokliwy ogród zrobił na nas naprawdę wielkie wrażenie. Urocze alejki, różnorodna roślinność, kamienne ozdoby oraz wodne kaskady pozwoliły nam odpocząć. Następnie udaliśmy się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego i Afrykarium. Na 33 hektarach tam mieszka 5 tys. zwierząt, przedstawicieli 900 gatunków ze wszystkich kontynentów i środowisk. Afrykarium jest podzielone na 5 stref. W każdej z tych stref mogliśmy oglądnąć różnorodne zwierzęta

Ostatnim etapem wycieczki był zasłużony obiad w ulubionej restauracji naszych uczniów, czyli MCdonald. Po 15:30 wyjechaliśmy prosto do domu. Zmęczeni ale zadowoleni dojechaliśmy pod szkołę ,gdzie oczekiwali nas stęsknieni rodzice.

Piątoklasiści we Wrocławiu