Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

24 czerwca 2022
We wtorek 21 czerwca 2022r. odbył się po raz kolejny w naszej szkole Dzień
24 czerwca 2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie zaprasza uczniów i rodziców na uroczyste zakończenie

Piątoklasiści we Wrocławiu

Dnia 31 maja klasy 5a i 5b wybrały się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. W wyjeździe wzięło udział 38 uczniów i 3 nauczycieli. Wycieczka zaczęła się od gry miejskiej z naszym cudownym  i pomysłowym przewodnikiem szlakiem słynnych wrocławskich krasnali. Wspólne poszukiwanie i odkrywanie wrocławskich skrzatów na Starówce oraz zwiedzanie Wrocławia w formie zabawy  spodobało się każdemu uczniowi i rozbudziło nasz apetyt na więcej przygód.

Następnie zwiedziliśmy nowe miejsce na turystycznej mapie Wrocławia - Muzeum Iluzji, które ma do zaoferowania zaskakujące eksponaty i wyjątkową przygodę z fizyką. Chwilę czasu dla siebie klasy spędziły na starówce miejskiej, z której udaliśmy się na pokaz fontanny multimedialnej „Światło i dźwięk - muzyka nowoczesna”.

W drugim dniu wycieczki udaliśmy się na spacer po Ogrodzie Japońskim, który jest główną atrakcją na terenie Parku Szczytnickiego. Ogród ten powstał w 1913 roku jako jedna z ekspozycji Wystawy Sztuki Ogrodowej odbywającej się w ramach Wystawy Stulecia. Z tamtego okresu pozostał ogólny zarys ogrodu ze stawem, układem strumieni oraz ciekawą dendroflorą. Atrakcją ogrodu są dwie kaskady wodne: „żeńska” (ONNA-DAKI) i „męska” (OTOKO-DAKI). Malownicze strumienie wodne rzeźbią pagórkowaty teren. Liczne drewniane budowle wraz z oryginalnymi japońskimi latarniami i misami nadają całości bardzo orientalny charakter. Uwagę przyciągają również unikatowe formy bonsai oraz piękne czerwonolistne klony japońskie. Ten urokliwy ogród zrobił na nas naprawdę wielkie wrażenie. Urocze alejki, różnorodna roślinność, kamienne ozdoby oraz wodne kaskady pozwoliły nam odpocząć. Następnie udaliśmy się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego i Afrykarium. Na 33 hektarach tam mieszka 5 tys. zwierząt, przedstawicieli 900 gatunków ze wszystkich kontynentów i środowisk. Afrykarium jest podzielone na 5 stref. W każdej z tych stref mogliśmy oglądnąć różnorodne zwierzęta

Ostatnim etapem wycieczki był zasłużony obiad w ulubionej restauracji naszych uczniów, czyli MCdonald. Po 15:30 wyjechaliśmy prosto do domu. Zmęczeni ale zadowoleni dojechaliśmy pod szkołę ,gdzie oczekiwali nas stęsknieni rodzice.

08 czerwca 2022